Aliance A.N.D.

Vítejte na oficiálních stránkách aliance Angels Never Die

Webgame

Webgame.cz je on-line strategická počítačová hra odehrávající se v blízké budoucnosti.  Každý hráč vládne ve svojí zemi, kterou na začátku hry založí. Hospodářství, spokojenost, vojenskou sílu a mnoho dalších parametrů ovlivňuje vláda a další vlastnosti státu hráče. Země se mohou sdružovat do aliancí a vzájemně mezi sebou válčí o území, budovy, technologie, peníze a jídlo. Všechny aktivity ve hře se odehrávají prostřednictvím kol. Kola představují časový úsek uběhlý v tomto virtuálním světě. Kol může mít každý hráč v zásobě celkem 340. Kola se dají využít ke stavbě budov, útoku na jinou zem nebo dotování určité části ekonomiky. Navíc je každé kolo vyprodukováno určité množství vojenské techniky, vojáků, technologií, peněz, jídla a energie.

Hra je rozdělena na věky. Každý věk trvá 6 týdnu a po jeho skončení následuje malá pauza - krátká mezihra a další věk, ve kterém jsou do hry obvykle zavedeny novinky a někdy upravena pravidla. Ve věku vítězí země, která má největší prestiž. Prestiž je určena vším, co daná země vlastní a čeho dosáhla. Za umístění na konci věku dostávají hráči body do historického žebříčku hráčů.

Tolik se o Webgame dozvíme na Wikipedii. Je to ovšem jen hrubý nárys toho, oč na WG běží. Hra je sama o sobě poměrně nenáročná, přesto však nabízí širokou škálu možností. V neposlední řadě také hra slouží jako příjemné odreagování v dnešním uspěchaném světě, lze si zde popovídat s mnoha lidmi a najít nové přátele.

Případným zájemcům o hru bych doporučil přečíst si Help.

 
Pod křídly Andělů...