Aliance A.N.D.

Vítejte na oficiálních stránkách aliance Angels Never Die

Návod - Diktatura

Diktatura (by Morgana von Bastard)

Toto je pouze návod, podle kterého hraji už nějakou dobu a není s ním problém dosáhnout hodnosti 11 až 12. Občas některé věci trošku obměním, vždy záleží na konkrétní situaci. Vy sami uvidíte, že některé věci vám vyhovují tak či onak. Tento návod slouží pouze pro přibližnou představu.

Tak jako uplně první věc když se přihlásím na WG, tak prodám armádu. Prvních 100 kol ji na nic nepotřebuji a peníze za ni se mi hodí na stavbu. Techy hodíte 100% na rychlost stavby. Ze startu doporučuju stavět něco málo laboratoří(asi tak 300). Farmy a elektrárny tak, abychom nebyli moc ztrátoví(v pozdější části věku je ale zbourejte...) a zbytek narvat do kasáren. Po vylezení z protektorátu si už hoďte revoluci na Diktaturu. Technologie přepněte na 100% na automatizaci(abyste mohli udělat pokrok Nanotechnologie). Snažte se postavit co nejvíce kasáren na vojáky, abyste měli hned ze startu dostatečný přísun vojáku na pokroky jako: Fašismus a Vojenský stát(tyto pokroky doporučuju udělat co nejdříve, jelikož jsou na začátku věku cenově výhodné.). Ze všeho nejdříve ale udělejte pokrok AntiOSN.

Když se začne válčit,tak se snažte nabrat co nejvíce hlíny, pokud taky produkujete tanky, tak spíše nepřítele odpřipravujte týlem než partyzány. Stojí to méně kol a šetří to Vaše vojáky(expy doženete v pozdější fázi hry;)). Po získání pokroku Nanotechnologie přehoďte výrobu technologií 100% na sílu zbraní, abyste mohli udělat pokrok Produkce mechů. Po získání Fašismu a Voj. státu stavějte už výhradně továrny a vojenské základny. Po získání Produkce mechů dejte výrobu 100% na mechy. Technologie bych přepnul na 50% automatizace, 30% síla zbraní a 20% na sílu rozvědky(někdy je dobré u prvních dvou ubrat a dát si to na vývoj raket – tam ale stačí poměrně málo technologií, pokud máte dostatek vojenských základen, tak budete mít produkci raket dostačující).

Rozdělení budov v této fázi hry by mělo vypadat asi takto: 50% továrny, 25% kasárny, 15 – 20% vojenské základny, 5% zábavní střediska(spokojenost neni u dikty, která má oproti ostatním vládám poloviční postihy a bonusy, moc důležitá) a asi 5% laboratoře(kde bych nastavil vše na 100% na automatizaci továtren, aby se vyrovnala ztráta způsobená Fašismem).

Udělejte si i pokroky: Opevněné voj. základny a doporučil bych také Geneticky modifikované rostliny a Lidský genom(na zvýšení spokojenosti, tyto dva pokroky dělám většinou až když mám dostatek technologií zemědělství, které získám z útoků nebo rozvědky) a další dle vlastního výběru(Protiletecká obrana a Družice taky občas není k zahození, co se týče Mafie nebo Teroristické organizace, záleží na Vás, na co se zaměřujete).

Je dobré mít už ze začátku silnou rozvědku, abyste se mohli živit prodejem drog a loupit technologie, protože Diktatura nevyniká v produkci technologií. A tak je mnohem lepší si je odněkud nabrat. Drogy prodávejte ze začátku často, po 14 dnech hraní už má kde kdo protidrogovku.

Propouštějte generály, dokud vám nepřijde Stratég či Osvoboditel(nebo Nacionalista). Jako obraný generál se hodí Ochránce národa a Stratég(nebo Vlastenec) Až dostanou druhou schopnost, tak ji buď necháte(pokud je to jedna z výše napsaných) a nebo ji na 6. úrovni změňte. Určitě si neberte Dobyvatele, máte už Fašismus, který vám to vynahradí. Generálovi sice klesne úroveň, ale to za chvíli naexpíte. Jako třetího generála si nechávám Špiona nebo Zbrojaře a naexpím si ho na 4 uroveň.

Za diktaturu útočíme tak, že mechujeme a mechujeme (a popřípadě ještě snižujeme připravenost). Je rozhodně lepší 100 kol promechovat a pak si hodit 2 dobyváky (nebo loupeživé, ale jen pokud je daná země dobře natechovaná), protože budete mít dostatek zkušeností a vláda a Fašismus vám zvednou zisky, takže i tučné kořisti se dočkáte. Uzemí, které dobudu, tak v nejbližší době zastavím(třeba místo dopřipravování). Pokud mi zůstane hodně pozemků volných, je lepší je zničit, protože jinak se vám bonusy do útoků, produkce atd. kvůli veliké rozloze sníží.

Ke konci věku ale diktatura zaostává za ostatními vládami a tak je vhodné udělat revoluci na republiku a dát si pokrok Pacifismus. Produkujte hlavně jednotky z továren a prestiž vám pojede nahoru.


 
Pod křídly Andělů...